İletişim Bilgileri

EĞİN PERDE

 • Yetkili Kişi: Halim Çakıl
 • Telefon numarası: +90 (212) 320-85-93, (212) 0850 205 46 86
 • Adres: Halil Rıfat Paşa Mahallesi Perpa Ticaret Merkezi B Blok 8. Kat No:1250 Şişli-İstanbul, Şişli, İstanbul, 34384, Türkiye

Çalışma Saatleri

Temsilciliklerimiz

Sitedeki güncellemeler
Brillant Tül Perde, resim 1
 • Brillant Tül Perde, resim 2
 • Brillant Tül Perde, resim 3
 • Brillant Tül Perde, resim 4
 • Brillant Tül Perde, resim 5
 • Brillant Tül Perde, resim 6
 • Brillant Tül Perde, resim 7

Brillant Tül Perde

Klasik perde uygulamalarında da, modern perde uygulamalarında olduğu gibi kumaş perde, tül perde seçiminde etkendir.
sipariş alınır, 5 gün
20 TL/metretül
(minimum sipariş: 1 metretül )
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Halim Çakıl
 • Telefon numarası: +90 (212) 320-85-93, (212) 0850 205 46 86
 • Adres: Halil Rıfat Paşa Mahallesi Perpa Ticaret Merkezi B Blok 8. Kat No:1250 Şişli-İstanbul, Şişli, İstanbul, 34384, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Klasik perde uygulamalarında da, modern perde uygulamalarında olduğu gibi kumaş perde, tül perde seçiminde etkendir. Klasik perdele birlikte, kumaş desenine göre, organze tüller, ipek tüller, klasik desenli kesme tüller kullanılabilir. Tül perdelerin enleri genellikle 300cm dir. ıthal tüllerin yaygınlaşması, 140-150cm enindeki tüllerin kullanımını arttırmıştır.Bu endeki tüller genellikle katlamalı perdeler için uygundur. Tüller, perde raylarına veya perde borularına tül cinsine göre farklı pililerde dikilerek uygulanabilir. Amerikan, ekstrafor büzgülü,kırma ve kanun pili bunlardan bazılarıdır.
Kumaş perde klasik veya modern tüm mekanlar için kullanılabilen bir perdedir. Tafta, ipek, ipek şönil, viskon, polyester, keten, jakarlı, saten v.b pek çok kumaş seçenekleri ile tasarlanıp uygulaması yapılan perdedir. Kumaş perdeler, uygulandıkları mekanlarda tek kullanılabileceği gibi, farklı perde grupları ile birlikte de kullanılabilir.

Ev veya işyeri dekorasyonu için tamamlayıcı ve en önemli objeler arasında yer alır. Kumaş perdeleri sistem eklentisi ile mekanizmalı perde özelliğinde üretebiliriz. Buna en iyi örnek; katlamalı perde, balon perde ve tirajlı perdedir. Metal rustik, ahşap rustik, briz ve gerdirme sistemleri ile de sade ve şık kumaş perde modelleri tasarlanabilir. Kumaş perdeler seçilen kumaş ve aksesuar özelliğine göre klasik veya modern perde sınıfına dahil edilebilir.
Perdenin modern veya klasik görünümünde en büyük etken tasarım ile birlikte kumaş ve aksesuar seçimidir. Perdelere daha gösterişli olabilmeleri için, drape, dilim, volan, sarkıt, kulak, yaşmak türü kumaş ile oluşturulmuş perde süslemeleri eklenebilir.
Evin ışığa açılan kapıları olan pencereler, farklı perde uygulama seçimleri ile bulundukları mekanda yeni odak noktaları yaratabilir. İşte bu aralar popüler olan 7 perde modeli.

Yumuşak kıvrımlar

Perdenizin kumaş kıvrımları sade ama etkileyici bir görünüm yaratır. Kornişle asılan perdelerin dökümlü ve zarif görünümleri pencerelerin her zaman düzenli görünmesini sağlar. Bu tarz perde sistemi için parlak krom, ince ve düz hatlı raylar kullanırsanız dikkati sadece perdeye çekmiş olursunuz.

Ayrıca perde boyunuzu uzun tutarsanız açık ya da kapalı, her zaman düzgün ve zengin bir görünüm elde etmiş olursunuz. Ayrıca tüllerinizin de böyle asabilirsiniz.

Kurdeleler

Kumaşınızın yumuşak dokusunu daha iyi vurgulamak için raylı sistem kullanabilir ya da perdenizi kurdelelerle bağlayarak asabilirsiniz.

Stil önerisi

Lüks seviyorsanız kadife kumaşlar ve damask desenlerle perdenizi yenileyebilirsiniz. Ama düz kumaşlar da bu uygulama için iyi bir seçenek.

Şık drapeler

Bu tarz bir perde için düz ray sistemi kullanırsanız piliseler daha dökümlü ve şık durur. Ancak perde rayını kısa drapeli kapama ile gizleyebilirsiniz.

Klasik bir uygulama

Klasik drapeli bir perde sade ve şık bir etki yaratır. Özellikle geniş pencereler için uygun olan bu sistemde geleneksel perde asma modelini sadeleştirerek daha modern bir görüntü yakalayabilirsiniz. Drapeli perde kapaması için kumaşın tonlarından birini seçebilirsiniz. Bu hem sofistike bir hava yaratır, hem de tavan bitişindeki kötü detayı gizlemiş olur. Hafif pilise bir dikiş ve bitişlerde kullanacağınız minik topuzlar perdeyi açtığınızda her iki yanda düzgün durmasını sağlayacaktır.

Stil önerisi

Bu tarz bir perde için düz ray sistemi kullanırsanız piliseler daha dökümlü ve şık durur. Perde rayını da kısa drapeli kapama ile gizleyebilirsiniz.

Perde boyu için

Eğer yeriniz müsait değilse bu tarz bir uygulama için perde boyunu pencere parapet bitşinde ya da radyatör üstünde de tutabilirsiniz.

Hem desenli, hem düz

Desenli perdelerinizi düz kumaşlarla bir arada kullanmak mekana hareket kazandırır. Bu tarz bir uygulama için perdenin üçte ikisinde desenli kumaş, kalanında ise düz kumaş uygulayabilirsiniz. Ayrıca saten ve organza gibi ya da koton ve keten gibi farklı kumaşları da kombinleyebilirsiniz. İki desenin ve kumaşın birleşim yerinde hafif drapeler veya ince kurdeleler şıklık katabilir. Eğer böyle bir uygulama yapacaksanız iki kumaşın tonlarını birbirine yakın tercih etmelisiniz.

Stil önerisi

Farklı perde kumaşlarını bir arada kullanarak da dikkat çekici pencereler yaratabilirsiniz. Örneğin saten ve organza birlikteliği zengin bir atmosfer yaratır.

Rustik uygulama için

Rustik boru kullanıyorsanız perdeyi halka yerine kendinden büzgü ile asmak da iyi fikir. Ancak kumaş satın alırken metresine dikkat etmelisiniz.

Her kanada iki perde

Pencerelerinizin zarif bir stil kazanmasını istiyorsanız her kanada iki perde uygulayabilirsiniz. Böylece pencereniz tek kanat perde uygulamasına göre daha gösterişli duracaktır. Bu tarz bir uygulama için rustik boru kullanabileceğiniz gibi raylı sistem de uygulayabilirsiniz. Ancak raylı sistemde tavan bitişini estetik bir biçimde kapatmak için ahşap ya da metal kapama borusu önerebiliriz. Dilerseniz, her kanadı ayrı bir renso ile üçte ikisi kadar yükseklikte sabitleyerek de farklılık kazandırabilirsiniz.

Stil önerisi

Bu tarz bir perde uygulamasında tek renk tercih edebilirsiniz. Perde kenarlarında tekrarlayacağınız süslemeler bütünlük hissini pekiştirecektir.

Braçol

Kumaş seçiminizi sade ve açık renk yapıyorsanız renso ya da braçol için parlak ve işlemeli modeller tercih ederseniz farklı bir görünüm yakalarsınız.

Bağlamalı perde için

Pencerenizi daha dikkat çekici kılmak için renso ya da braçol kullanabilirsiniz. Metal ya da ahşap rensolar perdelere son derece estetik bir hava katıyor. Bu uygulamada perdeyi açık tuttuğunuzda da dekoratif bir görünüm yakalarsınız. Böyle bir perde için yalın ve ince bir perde borusu uygun olabilir. Ayrıca boru bitişleri için topuz ya da süsleme kullanmanız da gerekmez. Ancak boruyu pencereden daha uzun tutarsanız pencereyi olduğundan daha geniş gösterecektir.

Stil önerisi

Bu tarz bir perde uygulaması için saten ya da bunun gibi parlak kumaşlar tercih edilebilir. Böylece pencerenize daha ışıltılı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Metal detaylar

Düz perdeleri halkayla asmak ya da bağlamak yerine kumaş üzerinde delikler açarak çift taraflı metal bilezikle da asabilirsiniz.

Perde ve stor bir arada

Işığı daha iyi kullanabilmek için stor ve düz perde bir arada uygulanabilir. Katlanır stor ve düz perde sistemini bir arada kullanarak şıklık yaratabilirsiniz. Storlar için iri desenler ve perdeler içinde düz renkler tercih edilebilir. İki perde için aynı desenin farklı büyüklüklerini de deneyebilirsiniz. Perde borunuz için parlak krom iyi bir seçenek, boru bitişlerinde dilerseniz renkli topuzlar da kullanılabilir. Bu tarz dekoratif detaylar pencerenizin görünüşünü de yumuşatacaktır.

Stil önerisi

Stor perdenizin kumaşı ile düz perdenizin kumaşını aynı ton, desen ve kumaştan seçerseniz keyifli bir uyum yakalayabilirsiniz.

Halka ve ray

Halkalı ve raylı sistemde hem kalın perdenizi, hem de tülünüzü aynı anda asabilirsiniz. Dilerseniz en alta bağımsız bir jaluzi de taktırabilirsiniz.

İki farklı sistem

Pencerenizde hem şıklık, hem de mahremiyet mi tercih ediyorsunuz? Bu sistem size iki farklı perde uygulamasını aynı pencerede kullanma imkanı sağlıyor. Ayrıca hem halkalı perde, hem de raylı tül birbirinden bağımsız olarak kolayca hareket edebiliyor. Her iki borunun da uçları ayrı olduğundan pencere bitişlerinde daha estetik geçişler yakalayabilirsiniz. Perdenizin boyunu yere kadar uzatırsanız daha zengin bir görüntü yakalarsınız.

Stil önerisi

Modern bir tarz için stilize çiçek desenli perdeleri yine kendinden desenli tüllerle kombinleyerek kullanabilirsiniz

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 20 TL/metretül
 • Minimum Sipariş: 1 metretül
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Perdeler ve tül perdeler
Oluşturma tarihi: 07.02.2012 19:31
Düzenleme tarihi: 05.06.2018 17:12